Tagged: medyum timurhan

Medyum Nedir?

Kalbin açık gözüyle, neler olduğunu ve ne olacağını bilme yeteneğine sahip olan insanlara medyum hocalar denir. Popüler inanışın aksine, medyumlar güçlerini kötülük için kullanmazlar. Geleceği rapor etmeyen tüm medyumlar, yalnızca diğer dünyalarla bağlantı kurarak insanlara yardım ederler. Medyumlar ayrıca büyü yapma yeteneğine de sahiplerdir. Fakat bu büyüleri hiçbir zaman kötülük için kullanmazlar. Sadece olumlu nedenlerle yapılan büyülere öncülük ederler. Hatta büyü bozma konusunda da destek verirler. Böylece gerçek hocalar dünyaya ve insanlığa zarar vermezler.

Türk kültüründe önemli bir yer tutan medyum ve büyü, bazı insanları korkutur. Büyünün nasıl ele alınacağı konusunda çok endişelenen insanlar, sadece ehliyeti olan medyumlar ile çalışmalıdır. Ancak bu şekilde korkularını yenebilirler. Zihinsel olarak güçlü olan zihinlerin, dünyada vücutlarını terk eden ruhlarla yeryüzünde yaşayan insanlar arasında iletişim kurdukları bilinmektedir.

Medyumlar Sorumluluk Sahibidir

Her meslekte olduğu gibi medyumlar da sorumlu olması gereken konularda öncülük edebilirler. Bu güvenilir hocalar yeterince tecrübe ve deneyime sahip olmalıdır. Medyumlar görev ve sorumluluklarının bilincindedir. Bu nedenle, bu yetenekleri asla kötüye kullanmazlar. Birçok kültürde, medyum bir falcıyla sıklıkla karıştırılır. Ancak bu iki meslek çok farklıdır. Medyumların görevi elbette geleceği duymak değildir. Medyumlar kendi aralarında çeşitli kategorilere ayrılır. Bazı medyumlar yalnızca sezgilere sahipken, bazı medyumlar olayların seyrini değiştirme yeteneğine de sahiptir. Tüm bu değerlendirmeler sonrasında, en iyi hocalar bu üstün yetenekleri ile tanınırlar.

Sitemizi ziyaret eden kişilerin yazmış olduğu yorumları ve önerileri okumak için tıklayınız!

error: